POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Popularna sieć Penneys tymczasowo zamknęła wszystkie swoje sklepy w Irlandii z powodu koronawirusa.

W związku z obawami dotyczącymi rozprzestrzeniania się koronawirusa Covid-19 i w trosce o zdrowie pracowników i klientów sieć Penneys tymczasowo zamknęła wszystkie swoje sklepy.

Sieć Penneys posiada w Irlandii 37 sklepów, w których zatrudnionych jest ok. 5.000 osób. Wszyscy pracownicy otrzymają swoją pensję za kolejne dwa tygodnie zatrudnienia. Po tym czasie firma podejmie decyzję co do dalszych swoich działań.

Penneys to kolejna sieć, która zdecydowała o zamknięciu swoich sklepów w obliczu epidemii korona wirusa Covid-19. Wcześniej podobną decyzję ogłosiły sieci Brown Thomas i Arnotts. W tych sklepach pracownicy także otrzymają swoje pensje. Klienci mogą jednak nadal robić zakupy na stronach internetowych tych dwóch sklepów oraz przez ich aplikacje.

Szef związków zawodowych Mandate poinformował, że spodziewa się pogłębienia kryzysu, przez który kolejne sklepy spoza branży spożywczej zmuszone będą tymczasowo zawiesić działalność. Będzie to niestety miało wpływ także na dostawców towarów i usług dla tych sklepów.

Minister ds. Opieki Społecznej Regina Doherty poinformowała, że w wyniku epidemii Covid-19 nawet 400.000 osób w Irlandii może stracić pracę. Najwięcej zwolnień przewidziano m.in. w sektorze handlu.

Jak uzyskać zasiłek pieniężny z powodu koronawirusa w Irlandii?

Opublikowaliśmy poradnik, w którym dowiecie się jak, kto, ile i na jak długo może otrzymać zasiłek pieniężny z powodu koronawirusa Covid-19 w Irlandii:

Poradnik: Jak dostać zasiłek pieniężny z powodu koronawirusa w Irlandii

Najnowsze informacje: Koronawirus w Irlandii