Pilny apel do konsumentów popularnych sieci w Irlandii

Klienci popularnych sieci sklepów w Irlandii powinni sprawdzić swoje zapasy.

Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (FSAI) zaktualizował apel dotyczący wycofanych ze sprzedaży produktów ze względu na możliwą obecność bakterii Salmonelli.

Wycofane produkty

Pod koniec ubiegłego miesiąca poinformowano o wykryciu bakterii w kilku partiach kurczaka sprzedawanego w sieciach sklepów Tesco, Aldi, Lidl i Dunnes Stores:

Więcej: Uwaga na te produkty w Irlandii! Są pilnie wycofane ze sprzedaży

Kilka dni temu na kilku farmach w Irlandii doszło do wykrycia Salmonelli w kilku stadach drobiu. Przypadki te wykryto podczas rutynowych badań, jakie przeprowadza się przed wysłaniem kurczaków do zakładu przetwórstwa.

Zapewniono jednak, że mieszkańcy Irlandii nie mają powodów do niepokoju. Konsumenci są chronieni dzięki stosowaniu skutecznych procedur i ryzyko spożycia skażonych produktów jest małe.

Apel do konsumentów w Irlandii

Jednak firma Western Brand zdecydowała się wycofać więcej produktów ze względu na potencjalne ryzyko zakażenia Salmonellą.


DOŁĄCZ DO NAS NA YOU TUBE - ZASUBSKRYBUJ::

Na stronie FSAI opublikowano listę produktów, których nie należy spożywać. Jednak w przypadku, gdy doszło już do spożycia, obróbka termiczna powinna wyeliminować ryzyko, jak zapewniono.

Konsumentom zaleca się też stosowanie właściwych praktyk podczas rozmrażania kurczaka i przygotowywania z niego potraw. Produkty należy dobrze ugotować przed spożyciem.

Więcej: fsai.ie