Według najnowszych danych zaobserwowano wzrost płac w Irlandii.

Zgodnie z danymi CSO w drugim kwartale 2019 roku zatrudnionych w Irlandii było aż 2.3 miliona osób, a bezrobocie utrzymuje się na rekordowo niskim poziomie.

W maju 2019 roku Sąd Pracy w Irlandii zatwierdził zalecenia dotyczące podwyżek płac dla pracowników sektora budowlanego i elektrycznego:

Czytaj: Podwyżka pensji jeszcze w tym roku – Praca i pieniądze w Irlandii

Z badań rynkowych przeprowadzonych przez CV-Library wynika, że w ostatnim miesiącu wzrosły wynagrodzenia pracowników w Irlandii – informuje portal Irish Mirror.

Prawie w całym kraju odnotowano znaczny wzrost płac. Średnie wynagrodzenie wynosi teraz €38.893 rocznie, co oznacza 7% podwyżkę pensji w Irlandii.

Większe zarobki otrzymali pracownicy w Cork, Limerick i Galway, przy czym w Cork spadła liczba nowych miejsc pracy. Natomiast w Dublinie zaobserwowano spadek zarobków o 12.5% jednocześnie przy wzroście liczby nowych miejsc pracy. Więcej wakatów w sierpniu było też w Galway.

Tymczasem z danych CSO wynika, że w drugim kwartale 2019 roku odnotowano wzrost płac o 3.5% w stosunku do tego samego okresu w 2018 roku. Średnie zarobki w Irlandii to teraz €771.12 tygodniowo.