POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Podczas prowadzonej przez Gardę akcji aresztowano kilka osób, które sprzeciwiły się tymczasowym przepisom w Irlandii.

Siedem osób zostało aresztowanych w związku z ignorowaniem obowiązujących ograniczeń poruszania się w Irlandii. Wsród nich znalazła się także para polskich obywateli.

Od zeszłego tygodnia funkcjonariusze Gardy rozstawieni są w punktach kontrolnych na terenie całej Irlandii. W sobotę 11/04/2020 podano wstępny raport dotyczący przestrzegania lockdown:

Więcej: Zaostrzone kontrole Gardy – Lockdown w Irlandii

We wtorek 14/04/2020 przedstawiciele Gardy poinformowali, że w miniony weekend aresztowano siedem osób, które odmówiły zastosowania się do zaleceń funkcjonariuszy.

Wśród nich znalazła się para Polaków z Limerick, która próbowała dostać się na plażę w hrabstwie Clare. Podczas kontroli osoby te odmówiły funkcjonariuszom podania swoich nazwisk i adresów. Wtedy zdecydowano o ich aresztowaniu. Para została zabrana na komisariat, gdzie udało się ustalić jej tożsamość. Po zakończeniu czynności służbowych osoby te zostały zwolnione do domu.

Rzecznik Gardy poinformował, że spośród aresztowanych siedmiu osób nikt nie został oskarżony o popełnienie przestępstwa. Funkcjonariusze Gardy skonsultują się w tej sprawie z prokuraturą, zanim rozpoczną postępowanie karne.