Polak w Irlandii ofiarą brutalnej zbrodni - aresztowano mężczyznę

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w Irlandii w poniedziałek 27 lutego.

Funkcjonariusze Gardy prowadzą śledztwo w sprawie morderstwa Polaka w Irlandii.

Śledztwo Gardy

Do tego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 18:00 w jednym z domów na osiedlu Meadow Way przy Castlecomer Road w Kilkenny.

36-letni mężczyzna został ugodzony ostrym narzędziem przez 69-letniego mężczyznę. Najprawdopodobniej obaj mężczyźni znali się wcześniej.

Z informacji, jakie pojawiły się w irlandzkich mediach wynika, że między mężczyznami doszło do kłótni, podczas której 36-latek został zraniony w nogę, a następnie zmarł z powodu utraty krwi.

69-latek został aresztowany jako główny podejrzany o dokonanie tej zbrodni. Obecnie jest przesłuchiwany na posterunku Gardy w Kilkenny.

Apel Gardy

Śledczy odgrodzili miejsce zdarzenia policyjną taśmą. Prowadzone są tam czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności śmierci Polaka.

Jego ciało zostało przetransportowane do szpitala University Hospital Waterford. Zlecono przeprowadzenie sekcji zwłok, która ma wykazać dokładną przyczynę jego śmierci.

Każdy, kto ma informacje w tej sprawie, proszony jest o kontakt z Gardą w Kilkenny pod numerem 056-7775000, poufną linią Gardy pod numerem 1800-666-111 lub dowolnym posterunkiem Gardy.