POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

W związku z kryzysem wywołanym koronawirusem rząd Irlandii ogłosił plan tymczasowego zakazu eksmisji i wstrzymania podwyżek czynszów.

Minister ds. Mieszkalnictwa Eoghan Murphy ogłosił w czwartek 19/03/2020 plan pomocy najemcom w Irlandii. Głosowanie parlamentu nad proponowanymi przepisami powinno się odbyć już w przyszłym tygodniu.

W związku z kryzysem wywołanym koronawirusem Covid-19 w Irlandii możliwe jest wprowadzenie tymczasowego zakazu podnoszenia cen wynajmu oraz wstrzymanie eksmisji najemców. Przepisy mają obowiązywać na okres trzech miesięcy, z możliwością przedłużenia tego okresu.

Dodatkowo dla osób, które przez ten kryzys mają problemy z opłacaniem czynszu za wynajem, możliwe będzie uzyskanie dodatku za mieszkanie Rent Supplement.

Jest to pomoc irlandzkiego rządu dla najemców, którzy mają obecnie problemy z utrzymaniem płynności finansowej. Niestety sytuacja na rynku pracy w Irlandii z dnia na dzień ulega pogorszeniu.

Zwolnienia z powodu kryzysu Covid-19 w Irlandii

Minister ds. Opieki Społecznej Regina Doherty poinformowała, że w wyniku epidemii Covid-19 nawet 400.000 osób w Irlandii może stracić pracę. Najwięcej zwolnień przewidziano w sektorze gastronomii, handlu i hotelarskim.

Jak uzyskać zasiłek pieniężny z powodu koronawirusa w Irlandii?

Opublikowaliśmy poradnik, w którym dowiecie się jak, kto, ile i na jak długo może otrzymać zasiłek pieniężny z powodu koronawirusa Covid-19 w Irlandii:

Poradnik: Jak dostać zasiłek pieniężny z powodu koronawirusa w Irlandii

Do tej pory wpłynęło już około 58.000 wniosków, z czego 43.000 zostało już rozpatrzonych. Pierwsze płatności powinny nastąpić już na początku przyszłego tygodnia.

Najnowsze informacje: Koronawirus w Irlandii