Popularna sieć w Irlandii otwiera nowe sklepy

Popularna w Irlandii sieć sklepów prowadzi ekspansję na rynku sprzedażowym.

Sieć sklepów Penneys potwierdza, że najnowszy irlandzki punkt sprzedaży zostanie otwarty już 18 lipca.

Sklepy Penneys w Irlandii

Nowy sklep w centrum handlowym Bray Central będzie pierwszym oddziałem Penneys w hrabstwie Wicklow, a zarazem 39. w Irlandii.

Nowy sklep Penneys w Bray zaoferuje modę oraz codzienne niezbędniki z zakresu urody, stylu życia i artykułów domowych.

Rzeczniczka Penneys powiedziała:

Nowy sklep w Bray jest częścią zobowiązania Primark do zainwestowania ponad 250 milionów euro w Irlandii na przestrzeni dziesięciu lat, co obejmuje rozwój, relokację i/lub remonty sklepów w całym kraju.

Poinformowała przy tym, „że inwestycja obejmuje również nowoczesny magazyn i centrum dystrybucyjne o wartości 75 milionów euro w Newbridge, Co. Kildare, które jest obecnie w budowie.

Nowe inwestycje

Dyrektor Penneys Ireland, Fintan Costello, powiedział, że sieć zaktualizowała swoją stronę internetową w zeszłym roku.

Jednym z nowych elementów dostępnych dla klientów jest możliwość sprawdzenia stanów magazynowych. Dzięki temu klienci mogą online sprawdzić, czy dany produkt jest dostępny w sklepie, zanim zdecydują się na wizytę w sklepie.

Primark/Penneys przyspiesza tempo swojej międzynarodowej ekspansji, z ambicjami osiągnięcia 530 sklepów do końca 2026 roku, w tym otwarcia nowego rynku na Węgrzech, które nastąpi w tym roku.

Penneys otworzył swój pierwszy sklep na Mary Street w Dublinie 55 lat temu i obecnie ma ponad 440 sklepów w Europie i USA, działających pod marką Primark.