Popularna sieć znika z Irlandii - podano szczegóły

Ogłoszenie decyzji firmy odbiło się szerokim echem w przestrzeni publicznej w Irlandii.

Właściciel sklepów Argos podał klientom szczegóły planu wyjścia tej popularnej sieci z irlandzkiego rynku.

Sklepy Argos w Irlandii

O decyzji poinformowano w styczniu br., jednak teraz poinformowano o etapach zamknięcia wszystkich sklepów Argos w Irlandii.

Firma doszła do wniosku, że inwestycja wymagana do rozwoju i modernizacji irlandzkiej części jej działalności jest „nieopłacalna” i że lepiej byłoby zainwestować pieniądze w inne części jej działalności.

Ze względu na warunki umowy najmu pierwsze do zamknięcia wyznaczono sklepy w Kilkenny, Portlaoise, St Stephen’s Green w Dublinie i w Galway. Pozostałe sklepy zostaną zamknięte 24 czerwca. W sumie zatrudnienie straci około 580 osób w 34 sklepach na terenie Irlandii.

Sieć sklepów

Jednak do czasu zamknięcia wszystkich sklepów, klienci nadal będą mogli korzystać z usługi Click and Collect. Natomiast usługi dostawy do domu (Home Delivery) zakończą się po 22 marca.

Klienci, którzy złożą swoje zamówienia w terminie do 23 marca, będą jeszcze mogli skorzystać z usługi dostawy do domu, jak zapewniono w oświadczeniu.

Poinformowano też, że „dotychczasowe zasady dotyczące obsługi posprzedażnej, zwrotów, refundacji i wymiany będą nadal obowiązywać do czasu zamknięcia wszystkich sklepów”.

Przedstawiciele Argos powiedzieli wcześniej, że decyzję o opuszczeniu Irlandii podjęto po długim okresie „dokładnego rozważenia” i „dokładnego przeglądu działalności firmy na irlandzkim rynku.