POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Minister Zdrowia poinformował, że jest wstępny plan przywrócenia zajęć w placówkach oświatowych.

Zgodnie z wprowadzonymi obostrzeniami przedszkola, szkoły i uczelnie wyższe w Irlandii zostały zamknięte z dniem 12/03/2020. Decyzja ta została podjęta w związku z rosnącą skalą zachorowań na Covid-19.

W czwartek 16/04/2020 pojawiły się informacje, że Irlandia osiągnęła stabilizację sytuacji, jeśli chodzi o rozprzestrzenianie się koronawirusa:

 Więcej: Lockdown w Irlandii – rząd planuje zniesienie ograniczeń

Teraz minister Harris informuje, że pojawił się wstępny plan przywrócenia zajęć w placówkach oświatowych. W wywiadzie dla Sunday Independent minister powiedział, że rozważana jest m.in. opcja powrotu uczniów do szkół na jeden dzień w tygodniu.

Na obecną chwilę nie ma możliwości ponownego otwarcia pubów. Minister Harris wyklucza przywrócenie życia towarzyskiego w zatłoczonych pubach dopóki nie pojawi się skuteczny lek czy szczepionka na Covid-19.

Obowiązujące teraz ograniczenia ważne są do 05/05/2020. Przed upłynięciem tego terminu rząd podejmie decyzję czy restrykcje zostaną utrzymane, czy poluźnione. Na obecną chwilę w Irlandii potwierdzono 14.758 przypadków koronawirusa. Zmarło 571 osób z potwierdzonym Covid-19. Wyleczenie potwierdzono u 77 osób.