POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Podczas obowiązywania Poziomu 5 restrykcji w Irlandii wstrzymane są egzaminy na prawo jazdy.

Urząd ds. Bezpieczeństwa Drogowego (RSA) potwierdził, że nadrobienie zaległości w egzaminach na prawo jazdy spowodowanych blokadami Irlandii może zająć nawet 20 tygodni.

Komisja Oireachtas usłyszała, że zawieszenie usług edukacyjnych dla kierowców z powodu Covid-19 może skutkować zaległościami w postaci około 1 miliona godzin nauki jazdy.

Egzaminy na prawo jazdy są oferowane tylko pracownikom pierwszej linii podczas obowiązywania Poziomu 5 restrykcji, podczas gdy egzaminy teoretyczne nie są uważane za usługę niezbędną.

RSA testuje właśnie internetowy egzamin na prawo jazdy dla kierowców autobusów i ciężarówek, których praca jest uważana za niezbędną.

Oddział Związku Zawodowego Zatwierdzonych Instruktorów Jazdy (ADI) uważa, że istnieje potrzeba rekrutacji dodatkowych instruktorów i wznowienia nauki jazdy dla podstawowych pracowników w celu zmniejszenia zatoru po złagodzeniu restrykcji w Irlandii.

Według danych pochodzących z ADI, na egzamin teoretyczny dla kierowców czeka w kolejce obecnie ponad 50.000 osób, a na egzamin z jazdy aż 98.414 osób.

Czytaj też: Ważne informacje dla tysięcy kierowców w Irlandii