Problemy kierowców w Irlandii - nie wiadomo ile to potrwa

To efekt podjętych wcześniej rządowych decyzji w sprawie ograniczeń w Irlandii.

Nie poprawia się sytuacja młodych kierowców w Irlandii. To efekt podjętych wcześniej przez rząd decyzji w sprawie ograniczeń, po których utworzyły się gigantyczne kolejki.

Egzamin na prawo jazdy w Irlandii

Według najnowszych informacji niektórzy początkujący kierowcy zmuszeni są teraz czekać nawet siedem miesięcy na egzamin na prawo jazdy.

Obecnie prawie 46 500 osób w kraju czeka na swój egzamin, a zaległości powstałe podczas obostrzeń nie zostały jeszcze nadrobione.

Najkrótszy szacowany czas oczekiwania mają kierowcy w Kilrush w hrabstwie Clare, który wynosi zaledwie trzy tygodnie.

Trzy ośrodki mają czas oczekiwania wynoszący 14 tygodni: Carrick-on-Shannon w hrabstwie Leitrim, Togher w hrabstwie Cork i Tallaght w Dublinie.

Najdłuższy czas oczekiwania to 31 tygodni w Killester w Dublinie, 25 tygodni w Drogheda w hrabstwie Louth i 18 tygodni w Deansgrange/Dún Laoghaire w południowym Dublinie.

Urząd Road Safety Authority otworzył nowe ośrodki egzaminacyjne i zatrudnił 80 nowych egzaminatorów. Jednak zaległości są tak duże, że rozładowanie kolejek potrwa jeszcze długo.

Terminy egzaminów

Według instruktorów jazdy, zaległości nie znikną, jeśli nie zmieni się system, a ten nie przewiduje obecnie egzaminów w godzinach wieczornych czy w weekendy.

Problemy z terminami egzaminów pozostają nierozwiązane od zeszłego roku, mimo że wówczas dążono do tego, aby średni krajowy czas oczekiwania na egzamin na prawo jazdy wynosił 10 tygodni.