POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Atrakcja w Irlandii jest w pełni dostępna także dla osób z małymi dziećmi i osób o specjalnych potrzebach.

Na mapie turystycznej Irlandii ukazało się właśnie nowe miejsce. Inwestycję o wartości 19 milionów euro otworzył oficjalnie prezydent Irlandii, Michael D Higgins.

Atrakcje turystyczne w Irlandii

Atrakcja znana jako Beyond the Trees znajduje się w parku leśnym Avondale w hrabstwie Wicklow. To jedno z ulubionych miejsc, odwiedzane przez liczne grupy turystów, przeszło w ostatnim czasie ogromną renowację.

Zwiedzający mogą podziwiać przepiękne widoki spacerując w koronach drzew na odcinku 1,2 km. Spektakularnym finałem atrakcji jest widok z 38-metrowej drewnianej wieży.

Z wieży można zjechać po 90-metrowej spiralnej zjeżdżalni lub zejść w tradycyjny sposób czyli po drewnianej rampie.

Jest to pierwsza tego rodzaju w Irlandii atrakcja, która przybliża zwiedzającym panoramiczny krajobraz malowniczego hrabstwa Wicklow.

Przewiduje się, że w pierwszym roku atrakcja przyciągnie 200 000-250 000 turystów. Na miejscu przygotowano szereg udogodnień dla osób o specjalnych potrzebach.

Informacje dla turystów

Jest tam między innymi możliwość wypożyczenia wózków inwalidzkich. Na dziedzińcu utworzono ogród sensoryczny dla osób niepełnosprawnych, osób z demencją czy autyzmem.

Bilety wstępu na ścieżkę w koronach drzew i wieżę widokową kosztują 14 euro dla osoby dorosłej, 11 euro dla dziecka (do lat 3 bezpłatnie); bilety rodzinne wynoszą do 38 euro (do pięciu osób).

Więcej: beyondthetreesavondale.com