POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Podjęto decyzję o zamknięciu wszystkich pubów i klubów nocnych przez Temple Bar Company w Irlandii.

Wczoraj w Irlandii na wszystkich social mediach publikowane były zdjęcia i filmiki z Temple Bar w Dublinie. Widać było na nich tłumy ludzi, którzy nie przejmowali się ostrzeżeniami o koronawirusie. Więcej informacji na ten temat: Irlandczycy lekceważą koronawirusa i bawią się w pubach

Decyzja o zamknięciu pubów i klubów


AKTUALIZACJA:

Rząd Irlandii wezwał do zamknięcia wszystkich pubów, barów i klubów nocnych włącznie z tymi mieszczącymi się w hotelach od 15/03/2020 od północy do 29/03/2020. Przewiduje się, że około 50.000 pracowników tymczasowo straci pracę. Minister zdrowia Simon Harris ogłosił decyzję o zamknięciu po rozmowach z Licensed Vintners Association (LVA) i Vintners Federation of Ireland (VFI).


W niedzielę 15/03/2020 zarząd i członkowie Temple Bar Company podjęli decyzję o natychmiastowym zamknięciu wszystkich pubów i barów w okolicy Temple Bar w Dublinie.

Puby i kluby zamknięte w trybie natychmiastowym w Irlandii

Nie ma jeszcze decyzji rządu w tej kwestii. Jest to dobrowolna decyzja właścicieli tych lokali. Są doniesienia, że na podobny krok decydują się właściciele pubów w innych rejonach Irlandii.

Zamknięte puby i kluby w Irlandii

Taoiseach Leo Varadkar powiedział, że rząd może starać się o uprawnienia egzekucyjne w celu zagwarantowania, że zakaz organizowania masowych spotkań w hali dla więcej niż 100 osób będzie miał zastosowanie do pubów i klubów.

Jest to reakcja na nagranie, które pojawiło się w mediach społecznościowych. Widać na nim tłum ludzi znajdujących się przy pubach wypełnionych setkami osób.

Najnowsze informacje: Koronawirus w Irlandii