Rozbudowa sieci sklepów w Irlandii - będą poszukiwać pracowników

To dobra wiadomość dla wielu osób poszukujących obecnie pracy w Irlandii.

Jedna z największych sieci sklepów w Irlandii stara się o zezwolenie na przebudowę starego centrum handlowego.

Sieć sklepów w Irlandii

Sieć sklepów Dunnes Stores złożyła wniosek o zezwolenie na rozbiórkę Crumlin Shopping Centre i budowę nowego obiektu, tworząc przy tym 450 nowych miejsc pracy po zakończeniu projektu oraz 150-200 miejsc pracy podczas realizacji budowy.

Propozycje „przekształcenia terenu” w południowo-zachodniej części Dublina obejmują budowę nowego centrum handlowego o powierzchni 16 678 metrów kwadratowych, z Dunnes Stores jako główną jednostką handlową na parterze i pierwszym piętrze.

Propozycje dla zabudowy terenu obejmują miejsce na kawiarnię i cztery niezależne jednostki handlowe o różnych rozmiarach, a także na bibliotekę, przestrzeń społeczną, siłownię i toalety publiczne.

Planuje się również targowisko z siedmioma kuchniami na parterze i przynależną do nich strefę gastronomiczną, w tym lady z jedzeniem i obszar ze stolikami dla klientów.

Zaproponowany projekt będzie miał 400 miejsc parkingowych, a utraci 103 istniejących miejsc parkingowych, które zostaną zastąpione przez 80 miejsc ładowania samochodów elektrycznych.

Propozycje obejmują również 267 miejsc parkingowych dla rowerów, w tym 6 miejsc parkingowych dla rowerów cargo.

Sklepy IKEA w Irlandii

Natomiast szwedzki gigant IKEA planuje otworzenie nowego centrum dystrybucyjnego w Dublinie, co stworzy 120 nowych miejsc pracy.

Do tej pory towary dostarczane w Irlandii pochodziły z centrów dystrybucyjnych w Wielkiej Brytanii lub w Belgii.

Nowe centrum, zlokalizowane w parku logistycznym Greenogue na zachodzie miasta, pozwoli na skrócenie czasów dostawy o ponad połowę i zwiększenie dostępności produktów.

Przedstawiciel IKEA Ireland powiedział, że decyzja o utworzeniu centrum dystrybucyjnego w Dublinie nie wynikała bezpośrednio z Brexitu i związanej z tym biurokracji, ale z faktu, że taki ruch pozwoli na efektywniejsze zarządzanie dostawami, co skutkować może obniżeniem cen.

Ikea zanotowała szybki wzrost sprzedaży online od momentu wprowadzenia swojej strony internetowej w Irlandii w 2018 roku. Natomiast w zeszłym roku około 27% sprzedaży w Irlandii odbyło się właśnie przez internet.