Kierownictwo linii lotniczych Ryanair wyznaczyło ostateczny termin dla rządu Irlandii.

Trwa walka między Ryanair a irlandzkim rządem. Tym razem zarząd linii lotniczych grozi zamknięciem swoich dwóch baz w Irlandii.

Kilka miesięcy temu Ryanair pozwał rząd do sądu za ograniczenia dla podróżujących:

Więcej: Ryanair pozywa rząd Irlandii do sądu za ograniczenia dla podróżujących

Teraz linie poinformowały oficjalnie o planach zamknięcia swoich baz w Cork i Shannon już od 26/10/2020 przez „niszczycielski wpływ niewłaściwego zarządzania podróżami lotniczymi na wyspie Irlandii i poza nią od 1 lipca ubiegłego roku”.

W rozmowie z Ministrem Transportu Eamonem Ryanem stwierdzono, że Irlandia pozostaje wyjątkowo „zamknięta” na potrzeby podróży lotniczych wewnątrz Unii Europejskiej, kiedy większość innych krajów UE powróciła do bezpiecznych podróży lotniczych wewnątrz unii.

Rząd oświadczył w zeszłym miesiącu, że Irlandia dołączy do nowego systemu sygnalizacji świetlnej UE, w wyniku którego regiony będą oznaczone jako czerwone, żółte lub zielone w zależności od częstości występowania Covid-19.

Dyrektor Generalny Ryanair Eddie Wilson powiedział:

Jeśli irlandzki rząd nie przyjmie w pełni przepisów UE dotyczących podróży zezwalających na nieograniczone podróże lotnicze do / z tych regionów Europy, które są zielone lub bursztynowe od 13 października, to niestety bazy w Cork i Shannon zostaną zamknięte 26 października, a ponowne otwarcie nastąpi najwcześniej 1 kwietnia 2021 r.

Tymczasem w czwartek 01/10/2020 poinformowano, że w najbliższym tygodniu niezmieniona zostaje „zielona lista”. Od poniedziałku 28/09/2020 znajdują się na niej zaledwie cztery państwa:

Więcej: “Zielona lista” w Irlandii – tylko 4 państwa