Szef tanich linii lotniczych Ryanair zapowiedział masowe zwolnienia w firmie już w najbliższym czasie.

Na początku mijającego tygodnia szef Ryanair Michael O’Leary przedstawił wyniki finansowe firmy. Niestety pojawiły się w związku z tym nieciekawe zapowiedzi.

Zwolnienia pracowników w liniach lotniczych Ryanair

Już tej zimy zatrudnienie w liniach Ryanair stracić może 900 pracowników – 500 pilotów oraz 400 pracowników pokładowych. To nie koniec złych wieści. Przed latem 2020 pracę może stracić jeszcze 600 osób. Ryanair chce zamknąć część swoich baz w Europie.

Powodem tych zapowiedzi jest spadek wpływów do firmy w drugim kwartale 2019 roku, a także opóźnienia w dostawie Boeingów 737 Max i zmniejszenie przez to liczby lotów. Dokładne informacje na temat zamknięcia baz i zwolnień pracowników zostaną podane do wiadomości najwcześniej z końcem sierpnia.

Podwyżki opłat w Ryanair

W ostatnim czasie wprowadzono podwyżkę opłat za odprawę 10-kilogramowego bagażu podręcznego oraz za pierwszeństwo wejścia na pokład. To już druga podwyżka w tym roku.

Maksymalna opłata za odprawę 10-kilogramowego bagażu rejestrowanego na lotnisku wzrosła do €25. Natomiast maksymalna opłata za pierwszeństwo wejścia na pokład wynosi teraz €12 (więcej na stronie Ryanair).

Czytaj też: Odwołane loty Ryanair – jest groźba strajku w Irlandii