Ten najpopularniejszy obecnie w Irlandii tani przewoźnik poinformował właśnie o podwyżce niektórych opłat.

Pod koniec stycznia 2018 roku szef ds. Marketingu Ryanair Kenny Jacobs przedstawił plany firmy Ryanair na najbliższy rok.

Ulepszone ma być ubieganie się o odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot. Oprócz tego Ryanair chce wprowadzić gwarancję niższej ceny:

Więcej na temat: Pieniądze dla pasażerów Ryanair. To nie jedyne zmiany w tym roku

Teraz firma Ryanair zdecydowała się wprowadzić podwyżki niektórych opłat. Jedną z nich jest 100% podwyżka ceny za miejsce standardowe z €2 do €4 za lot. Oprócz tego zwiększona została opłata za miejsce z dodatkową przestrzenią na nogi – z €11 na €15, a także za miejsce z przodu, znajdujące się w rzędzie od drugiego do piątego – na €13.01 za lot.

Jednocześnie firma zapewnia, że ceny lotów sukcesywnie tanieją. Średnio o €32 zmniejszyła się cena lotu według raportu za ostatni kwartał.

Wprowadzone właśnie podwyżki opłat nastąpiły po tym, jak wielu pasażerów w mediach społecznościowych zarzuciło firmie Ryanair, że celowo rozdziela pasażerów, którzy nie opłacają miejsc numerowanych.

Ryanair zaprzecza i podtrzymuje wcześniejsze wyjaśnienia, że za losowe rozmieszczenie pasażerów odpowiada algorytm przypisujący pasażerom miejsce bez rezerwacji. Algorytm zmienia się przy każdym locie i na każdej trasie odwołując się do żądań zarezerwowanych miejsc – twierdzi szef ds. Komunikacji Robin Kiely.

Prawie 50% pasażerów płaci za miejsce numerowane. Obowiązek dokonania rezerwacji miejsc mają rodziny z dziećmi w wieku poniżej 12 lat. W tym przypadku opłaty dokonuje opiekun, natomiast miejsca dzieci są zwolnione z dodatkowej opłaty.