POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Linie lotnicze Ryanair potwierdziły, że tymczasowo zamkną dwie swoje bazy w Irlandii.

Irlandzkie linie lotnicze Ryanair potwierdziły, że zamkną swoje bazy w Cork i Shannon na zimowe miesiące.

Rozkład lotów zostanie ograniczony do 40% zeszłorocznej przepustowości, a zarząd linii twierdzi, że więcej zwolnień i bezpłatnych urlopów w firmie było „nieuniknionych” tej zimy.

Czytaj też: Ryanair grozi zamknięciem swoich baz w Irlandii

Restrykcje ze strony rządów Unii Europejskiej spowodowały znaczne ograniczenie podróży lotniczych do i z większości państw Europy Środkowej, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Austrii, Belgii i Portugalii. To spowodowało, że rezerwacje nieznacznie spadły w październiku, ale także „istotnie” w listopadzie i grudniu.

W efekcie skrócony został rozkład lotów między listopadem 2020 a marcem 2021. Ryanair przewiduje, że całoroczny ruch spadnie do około 38 milionów pasażerów ze 149 milionów w roku ubiegłym.

Na oświadczenie linii lotniczych zareagowało już kierownictwo portu lotniczego Cork:

Zespół na lotnisku w Cork jest naprawdę zdruzgotany, słysząc o decyzji Ryanaira o zamknięciu bazy w Cork, z utratą tak wielu bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy oraz przerwaniem trzynastu tras.

Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, na lotnisku w Cork, aby zachować tutejszą bazę i połączenia, które obsługują region południowej Irlandii.

Są jednak dobre informacje – pomimo zamknięcia bazy zachowane zostają w okresie zimowym trzy połączenia na trasach z Cork – do Stansted, Katowic i Gdańska.

Podobnie swoje rozczarowanie wyraził zarząd lotniska w Shannon. W okresie zimowym będą tam funkcjonować połączenia Ryanair tylko do Stansted, Manchesteru i Wrocławia.