Rząd w Irlandii potwierdza nowy plan leczenia dzieci poniżej 12 roku życia.

W ostatnim czasie pisaliśmy, że rząd w Irlandii chce wspomóc rodziców i umożliwić dzieciom do 16-go roku życia bezpłatną opiekę dentystyczną – czytaj: Bezpłatny dentysta dla dzieci w Irlandii – plan rządu

W miniony weekend zakończyły się prace nad usprawnieniem systemu opieki zdrowotnej w Irlandii. W ramach nowego projektu dzieci do 12-go roku życia mają mieć zapewnioną bezpłatną opiekę lekarza GP.

Obecnie z bezpłatnej opieki lekarza rodzinnego w Irlandii mogą korzystać dzieci do 6-go roku życia, a także wszystkie dzieci i osoby małoletnie posiadające kartę medyczną (Medical Card).

Plan bezpłatnej opieki lekarza GP dla dzieci w Irlandii

Zgodnie z nową ustawą do 2022 roku ma zostać wprowadzona bezpłatna opieka medyczna lekarzy GP dla dzieci do 12-go roku życia. Już w 2020 roku program ma objąć dzieci do lat 8, w 2021 roku dzieci do lat 10, a w 2022 do lat 12.

Program leczenia chorób przewlekłych w Irlandii

Zmiany w systemie leczenia w Irlandii mają dotyczyć także leczenia chorób przewlekłych. Program obejmie pacjentów ze schorzeniami takimi jak cukrzyca, astma, choroby płuc i choroby układu krążenia. Pacjenci z tymi schorzeniami będą mogli być leczeni przez lekarzy GP zamiast w klinikach szpitalnych.