Wśród pasażerów linii Ryanair rosną coraz większe obawy dotyczące ich wakacyjnych podróży.

Jeszcze w czwartek Dyrektor Marketingu w Ryanair, Dara Brady, uspokajał, że planowane przez część pracowników linii akcje strajkowe nie będą miały dużego wpływu na siatkę połączeń w Europie.

Strajk w Ryanair

Jednak w piątek pojawiła się informacja, że do strajku personelu z Hiszpanii, Włoch, Portugalii i Francji dołączą także pracownicy z Belgii.

Widmo zakłóceń w lotach jest o tyle wyraźniejsze, że w tym samym czasie ma też strajkować personel linii Brussels Airlines (23-25 czerwca).

Akcję zaplanowano na weekend 24-26 czerwca, a więc w okresie wakacyjnych wyjazdów oraz podróży uczestników szczytu Unii Europejskiej G7 w Niemczech.

Podróżni, którzy na przełomie czerwca i lipca planują wylot, powinni sprawdzić swoje rezerwacje.

Daty akcji strajkowej pracowników Ryanair:

  • Hiszpania – 24, 25, 26, 30 czerwca; 1, 2 lipca
  • Portugalia – 24, 25, 26 czerwca
  • Belgia – 24, 25, 26 czerwca
  • Włochy – 25 czerwca
  • Francja – 25, 26 czerwca

Linie lotnicze Ryanair

Związkowcy z ACV i BBTK powiedzieli, że zostali zmuszeni do działania, ponieważ Ryanair nie przestrzegał belgijskiego prawa pracy obejmującego takie kwestie, jak płaca minimalna lub płaca personelu pokładowego za niektóre prace przed i po locie.

Rzecznik Ryanair powiedział w piątek, że związki powinny wrócić do stołu negocjacyjnego, aby wprowadzić ulepszenia, zamiast zakłócać plany podróży pasażerów.

Kilka dni wcześniej Dyrektor Generalny Ryanair, Michael O’Leary, powiedział, że oskarżenia związkowe to „kompletne bzdury”.

Czytaj też: Możliwe utrudnienia dla podróżnych w Irlandii – strajk w Ryanair