Pracownicy linii Ryanair mają przystąpić do akcji strajkowej w czasie największego ruchu lotniczego.

Pracownicy linii lotniczych Ryanair planują przystąpić do strajku na przełomie czerwca i lipca, a więc w czasie największego ruchu pasażerów podróżujących na wakacje.

Strajk Ryanair

Niezadowoleni z warunków pracy i płacy są między innymi pracownicy obsługi pokładowej w Hiszpanii, lecz akcja strajkowa może potencjalnie wpłynąć na zakłócenia w siatce połączeń w całej Europie, także w Irlandii.

Strajk zaplanowano w dniach: 24, 25, 26 i 30 czerwca oraz 1 i 2 lipca – jak zapowiadają przedstawiciele związku pracowników USO i SITCPLA.

Głównym żądaniem protestujących jest zwiększenie liczby pracowników linii. Związki od kilku miesięcy bezskutecznie apelują o przeprowadzenie rozmów na ten temat z zarządem Ryanair.

Pracownicy z Belgii, Francji, Portugalii i Włoch zapowiedzieli gotowość do dołączenia do strajku. Według mediów tak duży protest może doprowadzić do odwołania wielu lotów i opóźnień.

Zagraniczne podróże

Rzecznik linii Ryanair poinformował jednak, że wynegocjowane zostały już umowy zbiorowe, które obejmują 90% personelu w Europie.

Przewoźnik twierdzi, że „nie spodziewa się większych zakłóceń tego lata”. Jednak widmo strajku oznacza dla turystów w Irlandii kolejny stres związany z zagranicznymi podróżami.