POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

W tym miesiącu ukarano już prawie 40 osób na terenie całej Irlandii.

Od poniedziałku 11/01/2021 obowiązują zaostrzone kary za łamanie restrykcji w Irlandii. Funkcjonariusze Gardy sprawdzają kierowców i wystawiają mandaty – głównie za przekroczenie limitu 5 km od miejsca mieszkania.

W ciągu 3 dni wystawiono 29 mandatów, a do tej pory w styczniu grzywną ukarano 37 osób. Wśród ukaranych są osoby, które podróżowały 80 km z Meath do Dublina, aby „odebrać burgery”.

Karę grzywny otrzymała również kobieta z Midleton, która została zawrócona w punkcie kontrolnym Gardy, lecz niedługo potem zastano ją na plaży.

Mandat otrzymali też rowerzyści, których zastano w odległości 19 km od miejsca zamieszkania i na terenie innego hrabstwa.

Natomiast w Dublinie funkcjonariusze Gardy zaobserwowali cztery osoby, które opuszczały siłownię tylnym wejściem do budynku. W środku znajdowało się dwóch instruktorów. Wszyscy zostali ukarani grzywną.

W Waterford zatrzymano spacerującego po mieście mężczyznę, który powiedział funkcjonariuszom, że wyszedł po jedzenie, a zastano go na spotkaniu z przyjaciółmi po drugiej stronie miasta.

Garda ukarała grzywną również 50 osób, które w miniony weekend przebywały w górach Wicklow i zaparkowały swoje pojazdy „nielegalnie i niebezpiecznie”.

Czytaj też: Wzmożone kontrole Gardy w Irlandii. Posypią się mandaty?