Rząd Irlandii opracowuje właśnie nowy plan walki z Covid-19.

Trwają prace rządu w Irlandii nad opracowanie nowego planu walki z Covid-19. Jego szczegóły nie są jeszcze znane, wiadomo jednak, że pojawiły się kwestie dłuższego zamknięcia szkół i wprowadzenia kar pieniężnych za złamanie restrykcji.

W piątek 09/10/2020 pojawiły się informacje, że szkoły mogą być zamknięte o tydzień dłużej niż zazwyczaj podczas przerwy śródsemestralnej (mid-term).

W tym roku wszystkie szkoły w Irlandii będą zamknięte od 26/10/2020 do 30/10/2020 włącznie. Jednak ze względu na złą sytuację epidemiologiczną w kraju szkoły być może będą zamknięte o tydzień dłużej.

Kwestia ta pojawiła się już podczas rządowych rozmów, więc w najbliższym czasie możemy oczekiwać wiadomości na ten temat.

Innym punktem nowego planu rządu jest wprowadzenie kar za złamanie obowiązujących restrykcji. Wicepremier Leo Varadkar potwierdził, że są prowadzone rozmowy na ten temat. Jego zdaniem kary powinny mieć bardziej formę mandatu – bez dodatkowego obciążania sądów.

Były premier zasugerował przy tym, aby karą za brak maseczki było €50, a €200 za nieprzestrzeganie ograniczeń dotyczących podróży.

Czytaj też: Garda na drogach Irlandii. Kary za łamanie przepisów o restrykcjach?