Mieszkańcom Irlandii zaleca się sprawdzanie komunikatów Met Éireann na bieżąco.

Meteorolodzy z Met Éireann ostrzegają przed trudnymi warunkami pogodowymi związanymi ze Sztormem Dudley, który uderzy w Irlandię już w środę.

Sztorm Dudley

W związku z zagrożeniem bezpieczeństwa wprowadzone zostały alerty ostrzegawcze. Alerty mogą zostać przedłużone, ich status może też ulec zmianie.

STATUS POMARAŃCZOWY

Dla: Donegal

Od: środy 16 lutego od godziny 21:00
Do: czwartku 17 lutego do godziny 09:00

Ostrzeżenie związane jest z silnym wiatrem o prędkości 65-80 km/h, w porywach dochodzącym do 100-130 km/h – szczególnie w rejonie nadbrzeżnym i w wyżej położonych partiach terenu.

W wyniku silnego wiatru i przypływu spodziewane są lokalne powodzie i podtopienia. Ostrzeżenie zostanie zaktualizowane we wtorek 15 lutego.

STATUS ŻÓŁTY

Dla: Clare, Donegal, Galway, Mayo

Od: środy 16 lutego od godziny 12:00
Do: czwartku 17 lutego do godziny 12:00

Ostrzeżenie związane jest z silnym wiatrem o prędkości 50-65 km/h, w porywach dochodzącym do 80-110 km/h – szczególnie w rejonie nadbrzeżnym i w wyżej położonych partiach terenu.

W wyniku silnego wiatru i przypływu spodziewane są lokalne powodzie i podtopienia. Ostrzeżenie zostanie zaktualizowane we wtorek 15 lutego.

Mieszkańcom Irlandii zaleca się sprawdzanie komunikatów pogodowych na bieżąco. Rekomendowane jest także zabezpieczenie wolnostojących obiektów w przydomowych ogródkach.