Mężczyznę oskarżonego o zamordowanie młodej nauczycielki w Irlandii przywitał przed sądem tłum ludzi.

W środę wieczorem odbyło się specjalne posiedzenie sądu w Irlandii w związku ze sprawą śmierci 23-letniej Ashling Murphy.

Morderstwo w Irlandii

Przed gmachem sądu okręgowego w Tullamore czekał tłum ludzi, którzy czekali na przybycie podejrzanego o dokonanie tej zbrodni mężczyzny. Członkowie najbliższego otoczenia ofiary zostali wpuszczeni na salę sądową, gdzie trzymali oprawione zdjęcia Ashling.

Podczas sprawy mężczyzna oficjalnie został oskarżony o zamordowanie młodej nauczycielki. Funkcjonariusze Gardy przedstawili w sądzie dowody w tej sprawie.

Sąd w Irlandii

Obywatel Słowacji, 31-letni Jozef P., otrzymał pomoc tłumacza. Ze względu na niskie dochody otrzymał również bezpłatną pomoc prawną.

Sędzia Catherine Staines zatrzymała oskarżonego w areszcie, ponownie stawi się on w Sądzie Rejonowym w Cloverhill 26 stycznia.

Wychodząc z sądu, Josef P. spotkał się z ostrą reakcją osób zebranych pod gmachem, którzy krzyczeli w jego stronę, potępiając dokonanie tej zbrodni. Na miejscu obecna była też duża liczba fotoreporterów.

Tymczasem w ramach śledztwa aresztowany został drugi mężczyzna. Został on już zwolniony bez postawienia zarzutów. Jego akta zostaną przesłane do biura prokuratora.