To koniec dobrej pogody w Irlandii - uwaga na zmiany

Irlandia z hukiem wraca do rzeczywistości po długim weekendzie pełnym słońca i wysokich temperatur.

To koniec ciepłych i słonecznych dni w Irlandii. Nadchodzące dni przyniosą gwałtowny spadek temperatur i opady deszczu.

Zmiana pogody w Irlandii

Tysiące osób w całym kraju świętowały długi weekend, ciesząc się temperaturami powyżej 20 stopni Celsjusza. Niestety, według najnowszych map pogodowych nadciągają chłodniejsze okresy pogodowe w pierwszym tygodniu nowego miesiąca.

Wtorkowy poranek przyniósł wilgotne warunki z przelotnymi opadami deszczu i mżawki. W miarę postępu dnia pojawiło się słońce, ale nadal występowały przelotne opady deszczu.

Temperatura w dzień nie przekroczyła 17 stopni Celsjusza. Natomiast w nocy można było odczuć gwałtowny spadek do 3-7 stopni Celsjusza.

Prognoza pogody w Irlandii

Środa rozpocznie się chłodno, jasno i słonecznie. W całym kraju będzie panować sucha pogoda, z wyjątkiem przelotnych opadów nad Ulsterem w późniejszej części dnia. Najwyższa temperatura w dzień osiągnie maksymalnie 15 stopni Celsjusza. Najniższe temperatury w nocy wyniosą 5-7 stopni Celsjusza.

Czwartek przyniesie mieszankę chmur i długich okresów słońca. Przewiduje się przelotne opady, najczęściej w Ulsterze, niektóre mogą być intensywne. W innych miejscach opady będą bardziej sporadyczne. Najwyższe temperatury wyniosą 12-15 stopni, przy przeważnie umiarkowanym wietrze z zachodu.

Opady deszczu najprawdopodobniej ustąpią w piątkowy poranek, przynosząc słońce i tylko przelotne opady, jak informują meteorolodzy. Najwyższe temperatury w dzień wyniosą 13-17 stopni Celsjusza.

Sobota będzie jasnym dniem z zmiennym zachmurzeniem i długimi okresami słońca. Przewiduje się dalsze przelotne opady, zwłaszcza na północy, z rzadszymi opadami w innych regionach. Najwyższe temperatury wyniosą 13-16 stopni przy przeważnie umiarkowanym wietrze z zachodu, nieco silniejszym na północy.

Choć prognoza na niedzielę jest niepewna, istnieje szansa na wyż baryczny z południowego zachodu, który przyniesie głównie przejaśnienia, choć z możliwością sporadycznych przelotnych opadów, jak twierdzi Met Éireann.