To nowy pomysł, aby umożliwić dostęp do bezpiecznych lekcji pływania w Irlandii – twierdzi firma.

Firma Swim Ireland uruchomiła właśnie nowy projekt, jakim jest w pełni przenośny basen (pop-up pool). To pierwszy tego typu basen w Irlandii.

Basen w Irlandii

Celem projektu jest umożliwienie nauki pływania w bezpiecznych warunkach. Basen ma 12m długości i 3,4m szerokości. Zbiornik znajduje się pod namiotem, jest w pełni podgrzewany (30 stopni Celsjusza), a w środku wyposażony został w przebieralnie.

Najbardziej skorzystać mogą osoby, które nie mają w pobliżu żadnego basenu, bądź preferują naukę pływania w mniej zatłoczonym miejscu. Ważnym aspektem jest też zagrożenie, jakim może być nauka pływania w morzu – jak twierdzą przedstawiciele firmy.

Lekcje pływania dla uczniów w Irlandii

Na basenie dostępne są specjalne lekcje pływania dla uczniów, które będą odbywać się w godzinach od 9:30 do 14:30 od poniedziałku do piątku. Lekcje te są dostępne dla wszystkich dzieci ze szkół podstawowych, a w jednych godzinnych zajęciach udział może wziąć 16 uczniów.

Obecnie basen znajduje się na parkingu przy Community Centre w Donabate na północ od Dublina, skąd po 12 tygodniach zostanie przeniesiony do innego miejsca. Basen pojawi się też wkrótce w Wicklow i Sligo.

Firma Swim Ireland będzie dążyć, by podobne rozwiązanie znalazło się niedługo w każdym hrabstwie w Irlandii.