POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

W wypadku w Irlandii śmierć poniosły cztery osoby, w tym małe dziecko.

Funkcjonariusze Gardy z hrabstwa Galway proszą o kontakt osoby, które były świadkami wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć poniosły cztery osoby.

Do wypadku doszło w czwartek 19 sierpnia ok. 19:40 na odcinku głównej autostrady Dublin – Galway, w niewielkiej odległości od Ballinasloe w hrabstwie Galway.

Wypadek

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, w kierunku poruszających się prawidłowo samochodów nadjechał z naprzeciwka samochód osobowy. Uważa się, że pojazd ten zjechał w złą stronę z drogi zjazdowej.

Poruszający się pod prąd samochód zderzył się czołowo z innym samochodem, którym podróżowała rodzina z małym dzieckiem. Kierowcy i pasażerowie innych pojazdów natychmiast ruszyli do nich z pomocą.

Niestety mężczyzna i dziecko zginęli na miejscu, a ranną kobietę udało się wydostać z wraku pojazdu. Jednak mimo wykonanej akcji RKO nie udało się uratować jej życia.

W wypadku zginął także kierowca pojazdu, który poruszał się pod prąd, ranny został też kierowca trzeciego pojazdu, jednak jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Apel

Funkcjonariusze Gardy apelują o kontakt do wszystkich świadków, którzy mogą mieć nagrania z kamer samochodowych i którzy podróżowali w tym czasie drogą M6 w Poolboy, Ballinasloe.

Kontakt z posterunkiem Gardy w Ballinasloe: 090 9631890, infolinia Gardy 1800 666 111 lub z dowolnym posterunkiem Gardy.