Tragiczny wypadek w Irlandii - Nie żyją kobieta i dwójka dzieci

Prowadzący śledztwo apelują do mieszkańców Irlandii w sprawie tego tragicznego wypadku.

W dramatycznych okolicznościach w hrabstwie Mayo doszło do śmiertelnego zdarzenia drogowego, w wyniku którego życie straciła kobieta oraz dwie dziewczynki.

Wypadek w Irlandii

Wypadek, w którym samochód zderzył się z ciężarówką (najprawdopodobniej cysterną), miał miejsce na drodze N17 w Castlegar, w pobliżu Claremorris, wczoraj tuż po godzinie 14:00.

Wszystkie ofiary, jak ustalono, były ze sobą spokrewnione i zginęły na miejscu zdarzenia. Garda nie podaje jednak ich danych do publicznej wiadomości.

Ich ciała zostały przetransportowane do Szpitala Uniwersyteckiego w Mayo, gdzie mają zostać przeprowadzone sekcje zwłok, mające na celu dokładne ustalenie przyczyn śmierci.

Wypadek wywołał ogromne poruszenie w lokalnej społeczności, która nadal pamięta podobną tragedię z 2017 roku, kiedy to trzy pokolenia jednej rodziny zginęły na tym samym odcinku drogi.

Okoliczności tych zdarzeń skłoniły wówczas do podniesienia kwestii bezpieczeństwa i projektowania lokalnych dróg.

Apel do mieszkańców

Garda oraz służby ratownicze natychmiast zareagowały na zgłoszenie, zabezpieczając miejsce tragedii i wprowadzając objazdy dla ruchu drogowego.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje proszone są o kontakt z posterunkiem Gardy w Claremorris pod numerem 094 9372080, poufną linią Gardy pod numerem 1800 666 111 lub dowolnym posterunkiem Gardy.

Jednocześnie, w obliczu tragedii, Garda zaapelowała do społeczeństwa o zachowanie szacunku i powstrzymanie się od dzielenia się w mediach społecznościowych zdjęciami z miejsca wypadku.

To ważne zarówno z punktu widzenia poszanowania godności ofiar, jak i z uwagi na prowadzone śledztwo.