POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Długo oczekiwany raport USA na temat niezidentyfikowanych obiektów latających pozostawia wiele pytań bez odpowiedzi.

W piątek 25 czerwca opublikowano bardzo oczekiwany raport amerykańskiego wywiadu na temat dziesiątek tajemniczych niezidentyfikowanych obserwacji obiektów latających.

Raport o UFO

Jest to publiczna wersja bardziej szczegółowej tajnej wersji dostarczanej służbom zbrojnym i komitetom wywiadu Kongresu. Tak jak spekulowano, większości przypadków UFO nie można wyjaśnić, ale nie wyklucza się, że ​​niektóre z nich mogą być obcymi statkami kosmicznymi.

Według raportu, naukowcy byli w stanie wyjaśnić tylko jedną ze 144 obserwacji UFO dokonanych przez personel i źródła rządu USA w latach 2004-2021, które często miały miejsce podczas szkoleń wojskowych. Było to naturalne zjawisko.

Osiemnaście przypadków wykazywało niezwykłe ruchy lub cechy lotu, które zaskoczyły tych, którzy je widzieli – na przykład utrzymywanie się w miejscu przy silnym wietrze na dużej wysokości i poruszanie się z ekstremalną prędkością bez dostrzegalnych środków napędu.

Niektóre z tych 144 przypadków można wytłumaczyć zjawiskami atmosferycznymi lub wykonanymi przez człowieka obiektami, które „zaśmiecają” radar pilota. Inne mogą być tajnymi testami obronnymi USA lub nieznanymi zaawansowanymi technologiami stworzonymi przez Rosję lub Chiny. Jeszcze inne wskazują na wykorzystanie zaawansowanych, nieznanych obecnie technologii.

Życie pozaziemskie

W raporcie nie wspomniano o możliwości – ani o wykluczeniu – że niektóre z obserwowanych obiektów mogą reprezentować życie pozaziemskie. Wiadomo jednak, że wojsko prowadziło badania nad nimi jako potencjalnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego USA.

Ostatecznie w raporcie stwierdzono, że do pełnego zrozumienia tych zjawisk potrzebne są dalsze badania i inwestycje.

Czytaj też: Niezidentyfikowane obiekty latające – najwięcej w Irlandii