POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

W odpowiedzi na przedłużające się problemy z unijnymi certyfikatami dla ozdrowieńców uruchomiona została specjalna strona dla mieszkańców Irlandii.

Osoby, które w ciągu ostatnich sześciu miesięcy wyzdrowiały z Covid-19, oczekują na wydanie im unijnych certyfikatów dla podróżnych.

Cyfrowe certyfikaty Covid

Cyfrowe certyfikaty Covid są dużym ułatwieniem dla turystów podczas zagranicznych wyjazdów. Jak się okazuje, są też niezbędne dla podróżujących na Maltę, a w wielu krajach wspólnoty mogą być traktowane jako przepustka do wejścia do punktów gastronomicznych czy miejsc kultury.

W poniedziałek 19 lipca uruchomiona została specjalna infolinia, na którą mieszkańcy mogą dzwonić w sprawie uzyskania swojego certyfikatu. Jednak z powodu nadmiernej ilości połączeń i opóźnień w ich realizacji zdecydowano się utworzyć drugą infolinię:

Więcej: Unijne certyfikaty w Irlandii – chaos, frustracja i długie oczekiwanie na połączenie

Od poniedziałku 26 lipca unijne certyfikaty będą też traktowane jako przepustka covidowa dla mieszkańców Irlandii, którzy będą chcieli przebywać wewnątrz kawiarni, restauracji i pubów.

Strona internetowa

W związku z rosnącą presją zdecydowano się na uruchomienie specjalnej strony internetowej, na której można wystąpić o wydanie zaświadczenia.

Aby ubiegać się o certyfikat przez stronę internetową, należy podać następujące dane:

  • Data urodzenia
  • Numer PPS
  • Numer telefonu komórkowego

Dane te zostaną następnie dopasowane do testu, a certyfikat zostanie wysłany pocztą elektroniczną w ciągu pięciu dni od złożenia wniosku.

Adres strony internetowej: irishcovidcertportal.org