Upały w Irlandii - będzie słonecznie i gorąco

Meteorolodzy mają bardzo dobre informacje w sprawie warunków pogodowych w Irlandii w kolejnym tygodniu.

Mieszkańcy Irlandii korzystają z pięknej pogody, ale to jeszcze nie koniec dobrych wiadomości pogodowych, jak zapewniają meteorolodzy.

Lato w Irlandii

1 czerwca rozpoczyna się w Irlandii meteorologiczne lato i na obecną chwilę wszystko wskazuje na to, że rozpoczną je upały.

Chociaż w niedzielę maksymalne temperatury nie przekroczyły 19 stopni Celsjusza, to już od poniedziałku będzie się robić coraz cieplej. Przez cały tydzień ma być bardzo dużo słońca i niewiele okresów przejściowego zachmurzenia, jak zapewnia Met Éireann.

W poniedziałek maksymalne temperatury w dzień osiągną 22 stopnie, najcieplej ma być na zachodzie Irlandii. Od wtorku do piątku temperatury wzrosną do 24 stopni Celsjusza, ponownie najcieplej będzie na zachodzie i w centrum kraju.

Prognoza pogody w Irlandii

Najnowsze mapy pogodowe wskazują, że kolejny weekend, który jest długim weekendem, również będzie słoneczny i gorący.

Podobne warunki pogodowe w Irlandii mogą dominować jeszcze co najmniej przez tydzień po czerwcowym Bank Holiday.

Mieszkańców ostrzega się przed wysokim poziomem promieniowania UV. Zaleca się stosowanie kremów z filtrami ochronnymi i przebywanie w cieniu w godzinach południowych.

Z powodu braku opadów może dojść do obniżenia poziomu wód gruntowych. W związku z tym mieszkańców poproszono o oszczędzanie wody i nie używanie węża ogrodowego do podlewania roślinności, mycia samochodu czy napełniania basenów ogrodowych.