Mieszkańcy tego regionu Irlandii powinni zachować czujność podczas transakcji gotówkowych.

Funkcjonariusze Gardy apelują do mieszkańców hrabstwa Cork o zachowanie czujności podczas dokonywania transakcji gotówkowych. Klienci sklepów, restauracji i pubów powinni upewnić się, że otrzymują prawdziwe pieniądze.

Fałszywe pieniądze

W zeszłym tygodniu w kilku punktach handlowych w miastach Newmarket i Kanturk pojawiło się wiele fałszywych banknotów euro.

Sprawa została zgłoszona na Gardę i po krótkim śledztwie udało się namierzyć osobę podejrzaną o rozprowadzanie fałszywych pieniędzy. Po przeszukaniu jej domu dokonano aresztowania.

Sierżant John Kelly z Fermoy Garda Station na antenie radia C103 wezwał mieszkańców tego regionu hrabstwa Cork do ponownego sprawdzenia posiadanych przez nich obecnie banknotów.

Jak sprawdzić czy pieniądze nie są fałszywe?

Funkcjonariusz zaleca zapoznać się z informacjami na ten temat, które znajdują się na stronie Banku Centralnego. Umieszczone tam wskazówki pozwolą odróżnić prawdziwe banknoty od tych fałszywych.

Wcześniej, przy pierwszej generacji banknotów, zabezpieczeniem były hologramy. W przypadku banknotów drugiej generacji jest przezroczyste okno, przez które można przejrzeć – poinformował sierżant Kelly.

Więcej: ecb.europa.eu