POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Wymienione produkty zostały pilnie wycofane ze sprzedaży w Irlandii.

Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (FSAI) w Irlandii ostrzega o pilnie wycofanych ze sprzedaży produktach. Klienci powinni niezwłocznie zaprzestać ich spożywania.

Wycofane produkty

Ze względu na możliwą obecność insektów wycofane zostały poszczególne partie ryżu, który sprzedawany jest w sieciach sklepów SuperValu i Centra.

Powiadomienia o wycofaniu ze sprzedaży będą wyświetlane we wszystkich sklepach, które zaopatrzono w wymienione w ostrzeżeniu partie ryżu.

Ostrzeżenie

Ze sprzedaży wycofano również partię kurczaka Roosters Gluten Free Breaded Chicken Fillet Goujons. Powodem usunięcia produktu ze sprzedaży jest wykryta w nim obecność Salmonelli.

W ostrzeżeniu czytamy, że objawy u osób zakażonych Salmonellą pojawiają się zwykle w czasie od 12 do 36 godzin po zakażeniu, ale może to wynosić od 6 do 72 godzin.

Najczęstszym objawem zakażenia bakterią jest biegunka, która czasami może być krwawa. Inne objawy mogą obejmować gorączkę, bóle głowy i skurcze brzucha.

Choroba trwa zwykle od 4 do 7 dni. Biegunka może czasami być na tyle ciężka, że wymaga hospitalizacji. Osoby starsze, niemowlęta i osoby z upośledzonym układem odpornościowym są bardziej narażone na ciężki przebieg choroby.

Informacje dla klientów

Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności informuje też o wycofaniu ze sprzedaży partii buraczków pasteryzowanych w wiórkach Victus.

Powodem usunięcia produktu ze sprzedaży jest możliwa obecność odłamków szkła. Kod partii: 25.08.2022/A; data przydatności do spożycia: 25.08.2022

Więcej: FSAI.ie