Uwaga! Produkty pilnie wycofane ze sprzedaży w Irlandii

Klienci w Irlandii powinni niezwłocznie zaprzestać użytkowania produktów ze względów bezpieczeństwa.

Popularne sieci sklepów pilnie wycofały dwa produkty ze sprzedaży w Irlandii. Klienci powinni niezwłocznie zaprzestać użytkowania wymienionych produktów.

Wycofane produkty w Irlandii

Pierwszym wycofanym produktem są spodenki dla dzieci Primark Faded Leaf Children’s Shorts, które sprzedawane były w sieci sklepów Penneys.

Zgłoszone do CCPC ryzyko dotyczy urazów, ponieważ końce sznurków o długości powyżej 20 cm mogą się zaplątać i spowodować wypadki, takie jak uduszenie dzieci.

Typ/numer modelu to 3070301. Numer partii i kod kreskowy są nieznane.

Foto: ccpc.ie

Osoby, które zakupiły produkt, którego dotyczy ten problem, powinny natychmiast przestać go używać i trzymać go poza zasięgiem dzieci.

Spodenki należy zwrócić do dowolnego sklepu Penneys/Primark, gdzie klienci otrzymają pełny zwrot pieniędzy.

Ostrzeżenie dla klientów

Drugim wycofanym produktem ze sprzedaży w Irlandii jest zabawka dla dzieci BLÅVINGAD fishing game, sprzedawana w sklepach IKEA.

Ryzyko zgłoszone CCPC dotyczy zadławienia, ponieważ mały metalowy nit na drewnianej figurce może się poluzować i stanowić potencjalne zagrożenie zadławienia dla dziecka.

Foto: ccpc.ie

Numer artykułu to 105.265.06. IKEA prosi klientów, którzy kupili zabawkę, aby zaprzestali jej używania i trzymali ja poza zasięgiem dzieci.

Należy też zwrócić się do dowolnego sklepu IKEA w celu uzyskania pełnego zwrotu pieniędzy. Dowód zakupu (paragon) nie jest wymagany.