Popularna sieć sklepów planuje wielką inwestycję w kolejnych latach w Irlandii.

Sieć sklepów Penneys/Primark planuje ogromną ekspansję na rynku sprzedaży w Irlandii. W ciągu kolejnej dekady firma zainwestuje w swoje irlandzkie sklepy 250 milionów euro.

Sieć sklepów

Według zapowiedzi planowane jest zwiększenie całkowitej powierzchni handlowej o 20%. Przedstawiciele sieci zapowiadają rozbudowę obecnych sklepów w Cork i Galway oraz zmianę lokalu zajmowanego przez punkt w Carlow.

Sieć Penneys ma też otworzyć nowy sklep w 2022 roku Tallaght, w południowej części Dublina. Pracę znajdzie w nim 300 nowych pracowników.

We wrześniu ogłoszono projekt utworzenia centrum dystrybucyjnego w pobliżu Newbridge. Centrum ma zostać otwarte na początku 2024 roku, a docelowo ma w nim zostać zatrudnionych 212 osób.

Obecnie sieć Penneys posiada 36 sklepów na terenie całej Irlandii. Zatrudnionych jest w nich 5.000 pracowników. Niedługo ta liczba ma się powiększyć w sumie o 700 nowych osób.

Recykling

Firma od pewnego czasu była krytykowana za tzw. szybką modę, która zdaniem wielu osób ma negatywny wpływ na środowisko.

W odpowiedzi na krytykę i po przeprowadzeniu badania wśród klientów poinformowano, że uruchomiony został nowy program recyklingu dla klientów:

Więcej: Nowość w sklepach Penneys – specjalny program w Irlandii