POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Dzięki nowym inwestycjom w Irlandii powstanie 450 nowych miejsc pracy.

Amerykańska firma Analog Devices (ADI) zainwestuje 100 milionów euro w swoje centrum innowacji w Limerick. Obiekt znany jako ADI Catalyst zlokalizowany jest na terenie Raheen Business Park.

Inwestycje firm w Irlandii

Firma jest światowym producentem półprzewodników, a w ramach europejskiej ekspansji w ciągu trzech lat powstanie 250 nowych miejsc pracy.

Nowe zadania firmy będą skoncentrowane na rozwoju rozwiązań opartych na oprogramowaniu i sztucznej inteligencji, a także zrównoważonej energii, elektryfikacji branży automotive i łączności nowej generacji.

Nowe miejsca pracy w Irlandii

Nowe miejsca pracy w Irlandii stworzy też firma technologiczna Okta. W jej biurze w Dublinie zatrudnienie w ciągu dwóch kolejnych lat znajdzie 200 osób.

Według firmy nowe biuro będzie pełniło rolę międzynarodowego centrum. Otwarcie biura jest częścią planów rozwoju Okta w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA).

Początkowo firma skupi się na zatrudnieniu nowych osób na stanowiska związane z obsługą klienta, sprzedażą i marketingiem. Kolejne miejsca pracy zaplanowano w działach badań i rozwoju, księgowości oraz HR.