Założyciel i dyrektor linii lotniczych Wizz Air zapowiada powrót na rynek w Irlandii.

Założyciel i jednocześnie dyrektor węgierskich linii lotniczych Wizz Air Jozsef Varadi zapowiada powrót na irlandzki rynek. Obecnie Wizz Air obsługuje loty z Belfastu w Irlandii Północnej. Jednak w najbliższym czasie możliwe jest przywrócenie serwisu na lotnisku w Dublinie, Cork i Shannon.

Ryanair jest monopolistą w Irlandii

Obecnie na linii połączeń lotniczych Irlandia – Polska ceny biletów ustala Ryanair. Niestety wykorzystuje swoją pozycję monopolisty. W ostatnim czasie poinformował o podwyżce cen:

Czytaj więcej: Ryanair podnosi niektóre ceny o 100%. Zmiany już weszły w życie

Powrót Wizzair obniży ceny biletów z Irlandii

Powrót na irlandzki rynek taniego przewoźnika lotniczego Wizzair pozwoli obniżyć ceny biletów na połączeniach Polska – Irlandia – Polska. Nowa siatka połączeń powinna obsługiwać lotniska w Irlandii: Dublin, Cork, Shannon i lotniska w Polsce: Warszawa, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Katowice i Kraków.

Kiedy Wizzair otwiera połączenia Polska – Irlandia?

Powrót Wizzair do Irlandii i nowe połączenia Polska – Irlandia oznacza promocje cen biletów po 1 euro przez 3 miesiące. Chociaż dzisiaj mamy 1 kwietnia i Prima Aprilis i jak co roku dodaję taki artykuł w ramach naszej świątecznej tradycji, to mam nadzieję, że dzisiejszy żart w przyszłości będzie wiadomością z ostatniej chwili.