POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Rząd Irlandii studzi entuzjazm osób, które planowały wyjazd na Boże Narodzenie.

Od północy 09/11/2020 obowiązuje w Irlandii nowy europejski system dla podróżujących w Unii Europejskiej.

Jednocześnie zaczęły obowiązywać nowe przepisy, zgodnie z którymi dla niektórych pasażerów zniesione zostanie zalecenie 14-dniowej kwarantanny:

Więcej: Koniec kwarantanny po podróży do Irlandii dla niektórych pasażerów

Rząd Irlandii ogłosił wczoraj, że od 29/11/2020 wprowadzone zostaną zmiany dotyczące kwarantanny dla podróżujących z państw oznaczonych na czerwono.

Samoizolacja będzie mogła zostać zakończona przed upływem 14 dni, jeśli po 5 dniach od przybycia do Irlandii wynik testu PCR na Covid-19 będzie negatywny.

Przepisy te wzbudziły entuzjazm w wielu mieszkańcach Irlandii, którzy zaczęli planować swój wyjazd na święta Bożego Narodzenia.

Niestety Minister Stanu ds. Europejskich Thomas Byrne powiedział właśnie, że nowe przepisy mają na celu zapewnienie ogólnounijnej pewności tym, którzy muszą podróżować, a nie tym, którzy chcą wracać do domu na Boże Narodzenie.

Minister zaznaczył, że europejski system sygnalizacji świetlnej nie jest „mechanizmem otwierającym drzwi” do podróżowania, a nowe przepisy nie są wprowadzane z myślą o Bożym Narodzeniu. Minister Byrne ostrzegł też, że nie wiadomo jeszcze czy testy PCR dla podróżnych będą w tym czasie już dostępne.

Rząd Irlandii w dalszym ciągu zaleca, by rezygnować z niepotrzebnych podróży.