W akcji ratowniczej wzięły udział liczne jednostki straży pożarnej, straży przybrzeżnej oraz Gardy.

Młoda kobieta przeżyła chwile grozy, gdy jej pojazd wypadł z drogi i wpadł prosto do wody. Do wypadku doszło w późnych godzinach wiecznych w środę 9 lutego na drodze R612 w pobliżu Crosshaven w hrabstwie Cork.

Wypadek w Irlandii

Na miejscu w niedługim czasie pojawiły się liczne jednostki straży pożarnej z Crosshaven i Carrigaline, jednostki straży przybrzeżnej, a także pogotowia i Gardy.

Przedstawiciele Gardy poinformowali, że kierująca pojazdem nastolatka miała dużo szczęścia, ponieważ w momencie zdarzenia nie było przypływu.

Ranna została zabrana do szpitala Cork University Hospital, gdzie po zbadaniu nie stwierdzono u niej obrażeń zagrażających jej życiu.

Rozbity samochód

Tymczasem w niedzielę 13 lutego pozostawiony na jednym z parkingów w Irlandii samochód stoczył się po pochyłej drodze i spadł na popularną wśród spacerowiczów plażę.

Pojazd przebił się przez metalowe ogrodzenie i rozbił się na Sutton Strand w Dublinie. Uszkodzeniu uległ przód, tył oraz dach samochodu. Szczęśliwie nikt nie został ranny.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca pozostawił pojazd na parkingu nie zaciągając hamulca ręcznego. Do wydostania rozbitego samochodu użyta została wciągarka linowa.