POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Sędzia zatwierdził ugodę odszkodowania za wypadek dziecka w żłobku w Irlandii.

Sędzia zatwierdził ugodę dla siedmioletniego dziecka, które pięć lat temu zraniło się w policzek w jednym ze żłobków w hrabstwie Dublin.

Wypadek w Irlandii

Z opisu zdarzenia wynika, że dziewczynka uderzyła twarzą o stolik, z którego wystawał kawałek metalu lub gwóźdź, co spowodowało ranę ciętą policzka.

Rana dobrze się zagoiła, lecz po rozcięciu pozostała blizna. Wkrótce po wypadku chirurg plastyczny stwierdził, że interwencja chirurgiczna nie poprawi wyglądu urazu.

Prowadzący sprawę dziewczynki adwokat poprosił sędziego w Okręgowym Sądzie Cywilnym o odrzucenie oferty ugody odszkodowania w wysokości 38 000 euro.

Odszkodowanie

Początkowo Personal Injuries Board oszacował odszkodowanie na 30 000 euro, co zostało odrzucone przez zespół prawny dziewczynki. Wtedy złożono nową ofertę w wysokości 38 000 euro.

Jednak obecny adwokat dziecka poinformował w sądzie, że pierwotne negocjacje prowadził inny adwokat, który uznał nową ofertę na niewystarczającą i oczekiwał podwyższenia kwoty do 50 000 euro.

Sędzia na krótko odroczył sprawę, aby prawnicy mogli skonsultować się z firmą świadcząca usługi ubezpieczeniowe dla żłobka.

Kiedy sprawa została wznowiona, adwokat dziewczynki powiedział, że oferta została zwiększona do 45 000 euro i zaleca jej przyjęcie. Sędzia przychylił się do tej prośby i zatwierdził ugodę.