W związku z krytyczną sytuacją dotyczącą liczby zakażeń Covid-19 w stolicy Irlandii zwiększona zostaje ilość patroli Gardy.

We wtorek 15/09/2020 ogłoszony zostanie nowy plan ograniczeń w związku z Covid-19 w Irlandii. Plan zakłada, że hrabstwa będą oznaczane w pięciostopniowej skali.

Restrykcje będą zależeć od tego, jak dane hrabstwo zostanie oznaczone – największe ograniczenia czekają mieszkańców tych hrabstw, w których liczba zakażeń jest największa bądź drastycznie rośnie.

Poziom 5 (najwyższy) w danym hrabstwie oznaczać będzie przywrócenie obostrzeń podobnych do tych, które wprowadzono w marcu.

Także we wtorek rząd ogłosi swoją decyzję w sprawie blokady Dublina. NPHET rekomendował zajęcie stanowiska w tej sprawie już w zeszłym tygodniu. Jednak Taoiseach Micheál Martin wstrzymał się z decyzją do czasu ogłoszenia planu „Living with Covid-19”.

Czytaj też: Lockdown Dublina może potrwać trzy tygodnie. Prośba do mieszkańców

Do tego czasu postanowiono zwiększyć liczbę patroli Gardy w stolicy. Funkcjonariusze będą przypominać mieszkańcom o zaleceniach HSE, w szczególności dotyczących zachowywania dystansu społecznego oraz gromadzenia się w jednym miejscu większej liczby osób.

Zdaniem NPHET Dublin wkracza w krytyczną fazę. W niedzielę wieczorem potwierdzono 255 nowych zakażeń Covid-19, z czego 156 odnotowano w stolicy Irlandii.

Czytaj też: Szykuje się kolejny lockdown w Irlandii? Podano hrabstwa