IAA rozważa wprowadzenie całkowitego zakazu sprzedaży alkoholu na wszystkich trasach samolotów z Irlandii.

Irlandzki Urząd ds. Lotnictw (IAA) rozważa wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholu na pokładach samolotów wylatujących z Irlandii.

Powodem jest antyspołeczne zachowanie nietrzeźwych pasażerów, którzy pod wpływem alkoholu doprowadzają do kłótni, bijatyk, a nawet ataków na personel pokładowy.

W czerwcu 2018 roku w samolocie linii Ryanair lecącego z Dublina doszło do przykrego incydentu z udziałem grupy pijanych pasażerów:

Czytaj: Rozróba na pokładzie samolotu z Irlandii. Awaryjne lądowanie.

Jak wynika z oficjalnych danych – między 2017 a 2018 rokiem liczba incydentów z udziałem nietrzeźwych pasażerów wzrosła o jedną trzecią w stosunku do lat wcześniejszych.

Co najmniej jeden lot w miesiącu kończy się awaryjnym lądowaniem z powodu antyspołecznego zachowania pasażerów. Irlandzki Urząd ds. Lotnictwa (IAA) prowadzi kampanię „Not On My Flight”, która ma uświadomić zagrożenia wynikające z takich antyspołecznych zachowań.

Trzynaście organizacji działających w irlandzkim sektorze lotniczym podpisało też wspólną deklarację zobowiązującą się do rozwiązania problemu antyspołecznych zachowań pasażerów podczas lotów. Są wśród nich linie lotnicze Ryanair, Aer Lingus oraz główne lotniska w Irlandii.

Czytaj: Zakaz wnoszenia alkoholu na pokład samolotów Ryanair