Zakaz wnoszenia alkoholu na pokład samolotów Ryanair

Zaostrzenie przepisów wynika z rosnącej liczby incydentów z udziałem nietrzeźwych pasażerów irlandzkich linii Ryanair.

W czerwcu 2018 roku linie lotnicze Ryanair wprowadziły zakaz wnoszenia alkoholu zakupionego w sklepach Duty-free dla pasażerów podróżujących z Wielkiej Brytanii na Ibizę w Hiszpanii.

Powodem wprowadzenia zakazu było antyspołeczne zachowanie nietrzeźwych pasażerów, którzy pod wpływem alkoholu doprowadzali do kłótni, bijatyk, a nawet ataków na personel pokładowy Ryanair.

Niestety skala problemu nie zmniejszyła się, a nawet wzrosła – dlatego po ostatnich incydentach kierownictwo Ryanair zdecydowało się rozszerzyć zakaz wnoszenia alkoholu także na innych trasach.

Jak podaje portal express.co.uk pasażerowie lecący do Hiszpanii z lotniska Glasgow Prestwick oraz z lotniska Manchester nie będą już mogli wnieść na pokład alkoholu zakupionego w sklepie Duty-free. Dotyczy to wszystkich połączeń z wymienionych lotnisk do popularnych turystycznych miejsc takich jak: Ibiza, Alicante, Barcelona, Malaga, Palma i Teneryfa.

Pasażerowie z wykupionymi biletami otrzymali już wiadomość e-mail z informacją na ten temat. Odpowiednio zapakowany alkohol należy schować do bagażu podręcznego, który zostanie umieszczony w luku bagażowym.

Nieodpowiednio zapakowany alkohol (w plastikowej torbie) trzeba będzie pozostawić na lotnisku. Bagaż podręczny pasażerów będzie podlegał wyrywkowej kontroli. Osoby, które złamią zakaz, nie zostaną wpuszczone na pokład samolotu.

Nie wiadomo na razie czy zakaz ograniczać się będzie tylko do pasażerów Ryanair podróżujących do Hiszpanii z Wielkiej Brytanii, czy zostanie wprowadzony także w Irlandii.