Przedstawiciele Irish Water wydali specjalny komunikat dla tysięcy mieszkańców Irlandii.

Po konsultacjach z HSE, Irish Water i Wexford County Council wydały specjalny komunikat dla 20 000 mieszkańców obszaru zaopatrywanego przez Wexford Town Public Water Supply.

Zanieczyszczona woda pitna

W wyniku ulewnych opadów deszczu doszło do wysokiego zmętnienia wody pitnej, co potencjalnie może mieć konsekwencje zdrowotne wśród osób zamieszkujących w tym regionie Irlandii.

Eksperci z Irish Water oraz urzędnicy Rady Hrabstwa Wexford będą dążyli do jak najszybszego uzdatnienia wody. W tym czasie zaleca się gotowanie wody przed użyciem do odwołania.

Cysterny wody

Dodatkowo alternatywne dostawy wody w postaci cystern znajdują się w nastepujących miejscach:

  • Radharc Na Mara, Coolcotts Lane
  • Wygram Nursing Home, Wexford Town
  • Richmond Drive, Wexford Town
  • Farnogue Residential Healthcare Unit, Wexford Town
  • Barntown Community Centre, Barntown
  • Knockeen Nusing Home, Barntown

Przypomina się mieszkańcom, aby podczas pobierania wody z cystern korzystali z własnych pojemników, a przed spożyciem jako środek ostrożności zagotowali i schłodzili wodę.

Ostrzeżenie dla mieszkańców

Mieszkańcom zaleca się gotowanie wody do picia, przygotowywania napojów na bazie wody, przygotowywania sałatek i innych potraw, które nie są gotowane przed jedzeniem, do mycia zębów i robienia lodu.

Ostrzega się również, że popularne domowe filtry do wody nie wpłyną na uzdatnienie wody do spożycia bez gotowania. Nie należy też spożywać wody, która została kilkukrotnie przegotowana.

W przypadku wątpliwości należy zadzwonić na całodobową infolinię pod numer 1800 278 278.

Więcej: water.ie