POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Eksperci z NPHET wydali zaktualizowane porady dotyczące zdrowia publicznego dla Wydziału Edukacji w Irlandii.

Eksperci Krajowego Zespołu Kryzysowego ds. Zdrowia Publicznego (NPHET) wydali zaktualizowane porady dotyczące ochrony zdrowia dla Wydziału Edukacji w Irlandii. Informacje te są już zamieszczone na stronie rządowej.

Ochrona zdrowia

Jak już wcześniej informowano, uczniowie szkół podstawowych nie będą musieli zasłaniać ust i nosa:

Czytaj: Zakrywanie ust i nosa – stanowisko rządu wobec młodszych uczniów w Irlandii

Rodzice uczniów zostaną wkrótce poinformowani także o nowych wytycznych dotyczących transportu szkolnego. Zgodnie z zaleceniami NPHET w autobusach przewożących uczniów szkół średnich należy wprowadzić 50% limit pojemności. Podobne ograniczenia nie są przewidziane dla uczniów szkół podstawowych.

Na wszystkich trasach będą obowiązywać plany z wcześniej przydzielonymi miejscami, aby w miarę możliwości uczniowie siedzieli obok rodzeństwa lub z kolegów z klasy. Ma to ograniczyć „interakcję dzieci w autobusach z osobami spoza rodziny, klasy lub szkoły”.

Uczniowie będą też zobowiązani do zakrywania ust i nosa podczas podróży autobusem szkolnym oraz do zachowywania bezpiecznego dystansu społecznego.

Rzecznik departamentu powiedział, że limit pojemności dla uczniów szkół ponadpodstawowych będzie monitorowany. Przewidziano też dodatkowe fundusze na środki dezynfekujące i środki higieny we wszystkich autobusach szkolnych.

Wśród porad i zaleceń umieszczonych na rządowej stronie znajdują się także filmy instruktażowe dla uczniów poszczególnych grup wiekowych, które mają ułatwić im zrozumienie obowiązujących zasad.

Więcej: gov.ie