W poniedziałek w Irlandii doszło do tragicznego wypadku z udziałem dwuletniej dziewczynki.

W poniedziałek około godziny 19:00 wieczorem w Tyrellstown w zachodniej części Dublina doszło do wypadku dwuletniej dziewczynki.

Służby ratownicze otrzymały wezwanie do domu przy Mount Garrett Park, gdzie doszło do tragicznego wypadku z udziałem dwuletniej dziewczynki.

Według wstępnych ustaleń matka dziecka przebywała z nią w sypialni na piętrze domu. Zostawiła dziewczynkę samą i zeszła na chwilę do kuchni. Kiedy wróciła na górę, zobaczyła otwarte okno w pokoju. Niestety okazało się, że dziecko wypadło przez okno.

Dziewczynka znajdowała się na betonowej części w ogrodzie. Prawdopodobnie spadła na znajdujące się pod oknem skrzynie ogrodowe, co zamortyzowało upadek.

Natychmiast została zabrana do szpitala Temple Street Children’s Hospital w Dublinie. Lekarze określają jej stan jako krytyczny.

Na miejscu zdarzenia przeprowadzono dokładne oględziny. Garda ustala okoliczności, w których udało się dziecku otworzyć okno. Nie bez znaczenia jest fakt, że w pokoju znajduje się łóżko piętrowe, po którym dziewczynka mogła się wspiąć na parapet okna.

W 2017 roku wprowadzono regulacje zobowiązujące właścicieli do zastosowania odpowiednich zabezpieczeń do okien znajdujących się na określonej wysokości od ziemi. Nie wiadomo jeszcze czy w tym przypadku przy oknach zabezpieczenia zostały zainstalowane.