Irlandia wprowadza dodatek w wysokości €200 dla każdej pracującej osoby.

Wiele osób często komentuje pomoc społeczną w Irlandii. Pomaga ona głównie osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej w związku z utratą pracy lub innymi zdarzeniami. Teraz rząd Irlandii zadba również o pracujących.

Podwyżki świadczeń socjalnych i dodatek dla pracujących w Irlandii

Rząd zauważył, że ciągłe podwyżki w Irlandii wpływają na jakość życia w Irlandii. Już w marcu 2019 roku wprowadzono podwyżki socjalne w zasiłkach i dodatkach. Kwoty i zasiłki znajdziecie tutaj:

Podwyżki zasiłków i świadczeń socjalnych w Irlandii

Podwyżka minimalnej płacy dla pracujących w Irlandii niestety nie jest w stanie pokryć ciągłych podwyżek cen. O najnowszej podwyżce płacy minimalnej w Irlandii możecie przeczytać tutaj:

Podwyżka płacy minimalnej w Irlandii – już od stycznia

Rosnące ceny wynajmu domów i mieszkań, podwyżki cen gazu i prądu, rosnące ceny w sklepach coraz bardziej wpływają na pogorszenie się sytuacji życiowej w Irlandii.

€200 dodatku tygodniowo dla każdej pracującej osoby w Irlandii

Po podwyżkach zasiłków socjalnych rząd Irlandii zadbał o pracujących. Każda osoba pracująca w Irlandii otrzyma teraz €200 dodatku. Chociaż dzisiaj mamy 1 kwietnia i Prima Aprilis i jak co roku dodaję taki artykuł w ramach naszej świątecznej tradycji, to mam nadzieję, że dzisiejszy żart w przyszłości będzie wiadomością z ostatniej chwili.