POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Prognoza pogody niestety nie jest korzystna dla mieszkańców Irlandii w te święta.

Ostatnie ciepłe dni pozwoliły mieszkańcom Irlandii mieć nadzieję, że w Wielkanoc będzie dużo słońca, a temperatura powietrza będzie podobnie wysoka jak w mijającym tygodniu. Niestety prognoza Met Éireann nie napawa optymizmem – te święta będą deszczowe i zimne.

Alert pogodowy

Meteorolodzy ostrzegają przed niekorzystną zmianą warunków pogodowych, zwłaszcza w południowo-zachodniej części kraju. Na tym obszarze spodziewane są intensywne opady deszczu, lokalnie może dojść do zalania dróg.

W związku z tym ogłoszono żółty alert pogodowy dla zachodniej części hrabstwa Cork i dla hrabstwa Kerry. Alert obowiązuje od soboty 16 kwietnia od godziny 16:00 do niedzieli 17 kwietnia do godziny 16:00.

Alert może zostać przedłużony, jego status może też ulec zmianie. Mieszkańcom zaleca się sprawdzanie komunikatów pogodowych na bieżąco.

W pozostałej części Irlandii w niedzielę spodziewane są opady deszczu, miejscami ulewne. Temperatury w dzień nie przekroczą 15 stopni Celsjusza. W nocy od 1 do 4 stopni Celsjusza.

Prognoza pogody na święta

W poniedziałek mogą wystąpić dłuższe okresy przejaśnień, jednak nadal będzie sporo deszczu, a miejscami opady gradu (głównie w północno-zachodniej części kraju).

Maksymalne temperatury w dzień nie przekroczą 13 stopni Celsjusza. Jednak przy silniejszym wietrze z zachodu temperatura odczuwalna będzie znacznie niższa.

Od wtorku spodziewana jest lekka poprawa warunków pogodowych – ma być mniej deszczu i więcej przejaśnień. Noce będą jednak zimne – miejscami wystąpią przymrozki.