Alert pogodowy w Irlandii - Silny wiatr i intensywne opady deszczu

Instytut meteorologiczny Met Éireann wydał nowe ostrzeżenie pogodowe w Irlandii.

W związku z pogorszeniem warunków pogodowych w Irlandii wydano nowe ostrzeżenie dla mieszkańców.

Alerty pogodowe w Irlandii

Już od poniedziałkowego wieczoru dwa hrabstwa doświadczą bardzo silnych i porywistych wiatrów oraz intensywnych opadów deszczu, które mogą prowadzić do poważnych utrudnień.

Alert ostrzegawczy dla mieszkańców może zostać przedłużony, jego status również może ulec zmianie.

STATUS ŻÓŁTY

Dla: Cork i Kerry

Od: poniedziałku 4 marca od godziny 19:00
Do: wtorku 5 marca do godziny 06:00

Synoptycy przewidują, że oprócz silnego wiatru, regiony te zostaną nawiedzone przez ulewne deszcze, co może skutkować lokalnymi powodziami, uszkodzeniami tymczasowych konstrukcji, spadającymi gałęziami, a także słabą widocznością i utrudnieniami w podróży.

Alan O’Reilly z Carlow Weather także ostrzega przed „bardzo mokrym i wietrznym początkiem tygodnia”, ze szczególnym naciskiem na południowy zachód, gdzie spodziewane są najintensywniejsze opady.

Prognoza pogody w Irlandii

Ostrzeżenie jest wynikiem nadchodzącej zmiany pogody, która przyniesie ze sobą znacznie łagodniejsze warunki, kończąc obecny zimny okres.

W nadchodzącym tygodniu, począwszy od środy, temperatury mają wzrosnąć, osiągając wartości średnie, co stanowi znaczną zmianę w porównaniu z ostatnią falą zimna.

Met Éireann zapowiada cieplejsze dni i przewiduje, że temperatura będzie „wyższa niż średnia” w okresie prowadzącym do Dnia Świętego Patryka.

Jednak przez cały ten tydzień spodziewane są liczne okresy intensywnych opadów deszczu. Mieszkańcom zaleca się sprawdzanie komunikatów pogodowych na bieżąco.